czwartek, 20 marca 2014

Bezczelni złodzieje postów! Sprawdź czy nie okradziono także Ciebie!

// // 9 comments
Dziś wieczorem, po otwarciu mojej skrzynki mailowej oczom mym ukazała się wiadomość od niejakiej Leny Kot informująca o istnieniu strony, na której objawia się zjawisko kradzieży tekstów z pokaźnej gamy blogów. W witrynie tej znalazły się również moje posty skopiowane słowo w słowo, od deski do deski. Admin nie pokusił się nawet o usunięcie mojego podpisu, który zawsze zamieszczam na końcu każdego owocu mojej pracy.To nie pierwsza taka afera. W sieci już miliony osób spotkały na swojej drodze takich złodziei. Jaki jest tego powód? Otóż w myśl zasady jak tu dobrze zarobić, żeby się nie narobić rodzi się społeczność zdesperowanych ludzi chcących osiągnąć swój cel zmierzając do niego po trupach. Jeśli jest się posiadaczem popularnego bloga, można na tym nieźle dorobić. Na dodatek różne koncerny penetrują Internet w poszukiwaniu takich prosperujących stron i często piszą do ich autorów w sprawie wszelkiego rodzaju współprac na ich korzyść. Wlicza się w to prezentowanie na swoim blogu reklam danej firmy, bądź recenzowanie produktów otrzymanych od nich za darmo do przetestowania. Kradzież postów jest drogą do sukcesu „na skróty”. Jest szybciej ,prościej i łatwiej. Ale co z satysfakcją? Co z cudownym uczuciem osiągania czegoś własnymi siłami? Nie wiem kim trzeba być, aby się tego samodzielnie pozbawiać.

Na bloga będącego inspiracją do napisania dzisiejszego postu możecie zajrzeć TUTAJ. Koniecznie kliknijcie w podany przeze mnie link i przekonajcie się czy przypadkiem także i ktoś z Was nie został ofiarą kradzieży.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Algadia

9 komentarzy:

 1. Nie zazdroszczę Ci! Napracowałaś się, a ktoś to bezczelnie Ci ukradł!!

  OdpowiedzUsuń
 2. nawet jest ten post, o kradzieży- myślę, że to jakiś automat, a nie konkretna osoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strona o tym adresie już nie istnieje... Ale to jest chamstwo, że ludzie potrafią kraść innym posty...

  OdpowiedzUsuń
 4. o WOW co za świństwo wazne żeby zawsze znalezc sprawce :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Świństwo w internecie nie zna granic : /

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż brakuje słów.....czyste złodziejstwo!

  OdpowiedzUsuń
 7. przeraża mnie internet ale z drugiej strony - takie czasy... złodziejstwo to fakt, jak wpiszę swoje imię, nickname w wyszukiwarkę to znajduje wszystko :( straszne :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Brak słów na takie zachowanie! Dodaję do obserwowanych

  OdpowiedzUsuń